Close Menu
Portal Gračanički.ba
  • Čaršija
    • Infoteka
  • Sport
  • Crna hronika
  • Oko nas
  • Ekonomija
  • Zanimljivosti
    • Lifestyle
  • Oglasi za posao
Facebook X (Twitter) Instagram
Portal Gračanički.ba
  • Čaršija
    • Infoteka
  • Sport
  • Crna hronika
  • Oko nas
  • Ekonomija
  • Zanimljivosti
    • Lifestyle
  • Oglasi za posao
Portal Gračanički.ba
Home » Počinje prodaja premije osiguranja ZZO ZDK, cijena ostala dosadašnjih 20 KM
Infoteka 3 Januara, 20232 Mins Read

Počinje prodaja premije osiguranja ZZO ZDK, cijena ostala dosadašnjih 20 KM

Share
Facebook Twitter Email WhatsApp Copy Link

Zavod zdravstvenog osiguranja Zeničko-dobojskog kantona od sutra u prodaju pušta zdravstvene markice, kojima osiguranici stiču pravo na oslobađanje troškova participacije – najavio je u izjavi za Fenu direktor te ustanove Omer Škaljo.

“Kupovinom zdravstvene markice, odnosno premije osiguranja, naši osiguranici stiču pravo na oslobađanje participacije za zdravstvene usluge. Markicu je moguće kupiti do 31. marta, a cijena je nepromijenjena, odnosno i dalje iznosi 20 KM”, kaže Škaljo.

Osiguranici su kupnjom zdravstvene markice oslobođeni plaćanja participacije u zdravstvenim ustanovama na području tog kantona, a godišnje ZZOZDK po ovom osnovu uprihodi oko milion KM.

S prvim danom ove godine došlo je do promjene u ostvarivanju prava na biomedicinski potpomognutu oplodnju.

“Zavod više nije nadležan za izdavanje saglasnosti za ostvarivanje prava na biomedicinski potpomognutu oplodnju. Zakonom o izmjenama i dopunama  Zakona o liječenju neplodnosti medicinski potpomognutom oplodnjom Federacije Bosne i Hercegovine, koji se počinje primjenjivati  od 01. janaura ove godine, saglasnosti za ostvarivanje prava na BMPO izdavat će Zavod zdravstvenog osiguranja i reosiguranja FBiH. Parlament FBiH za ovu je namjenu odobrio 10 miliona KM.

Osigurane osobe kojima je, zaključno sa 31.12.2022. godine, ZZO ZDK izdao rješenje o davanju saglasnosti na neki od postupaka biomedicinski potpomognute oplodnje, svoja će rješenja moći realizirati u roku od 12 mjeseci, računajući od datuma njegovog izdavanja”, napominje Škaljo.

Zahtjevi koji nisu riješeni do kraja godine prošle godine, dodaje, bit će proslijeđeni na odlučivanje Zavodu zdravstvenog osiguranja i reosiguranja FBiH, kojem će zdravstveni osiguranici i iz tog kantona u narednom periodu podnositi zahtjeve za ostvarivanje tog prava.

Akta.ba

Share. Facebook Twitter Email WhatsApp Copy Link
Najnoviji članci
30 Aprila, 2026

Od “trbuha za kruhom” do povratka kući: Zašto se sve više mladih odlučuje na biznis u BiH?

28 Aprila, 2026

Više od običnog obroka: Uvjerili smo se zašto su doneri i burgeri u “Labiri” postali nova gastro tema Gračanice

28 Aprila, 2026

Digitalna transformacija Gračanice: DroneM započeo snimanje svih mjesnih zajednica u 4K rezoluciji

28 Aprila, 2026

Gračanica odaje priznanje svom reprezentativcu: Amar Dedić proglašen počasnim građaninom

Oglasi za posao
  • RECEPCIONER M/Ž
  • OGLAS ZA POSAO: Ferro Design d.o.o. Gračanica proširuje svoj tim!
  • SOS MAMA/RODITELJ
  • Prilika za posao: Prodajni savjetnik
  • Konkurs za posao – Afona d.o.o., Gračanica
  • PRILIKA ZA POSAO: KONOBAR/ŠANKER (M/Ž)
  • Posao konobara (M/Ž)
  • Referent u finansijama i računovodstvu
  • Prilika za posao u novoosnovanom restoranu
  • Prilika za posao: Bravar, monter , zavarivač
© 2026 Designed by DizajnPlus.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.