Gračanica nakon preokreta savladala Bosnu i preuzela prvo mjesto na tabeli

0

U derbiju 11. kola Premijer lige BiH za rukometaše Gračanica je pred svojim navijačima pobijedila visočku Bosnu rezultatom 25:21 i preuzela prvo mjesto na tabeli.

Bolje je Bosna otvorila meč i imala je vodstvo većim dijelom prvog poluvremena, a osjetniju prednost napravila je u 23. minuti kada je povela sa 9:6. Visočani na odmor odlaze sa dva gola prednosti, a rezultat je glasio 11:9.

Kako je Bosna dominirala u prvom, tako je Gračanica bila bolja u drugom poluvremenu. U 36. minuti domaći su poveli, a nakon toga su malo pomalo gradili prednost, koja je u 50. minuti iznosila i pet golova razlike (22:17).

Imala je Bosna nekoliko prilika za povratak u meč, ali nije uspjela. Na kraju je novi lider Premijer lige BiH slavio sa 25:21. Gračanicu su do trijumfa vodili Harun Đulić, Dušan Živanov i Dino Hamidović sa po pet pogodaka dok su Slaven Šijaković i Omer Mehmedović dodali po četiri.

Kod Bosne najbolji je bio Adnan Harmandić sa osam pogodaka dok je Tarik Međić dodao pet, a Mirza Mimić je susret završio sa četiri gola.

Utakmicu je obilježila sjajna atmosfera u dvorani Luke u Gračanici, a na kraju meča domaći navijači su skandirali gostima, što su navijači iz Visokog uzvratili domaćinu.