Izvještaj sa sportskih terena za protekli vikend

0

Proteklog vikenda u Gračanici je bilo dosta sportskih događaja. Naš portal donosi kratak izvještaj.

kkkkkkkkBratstvo teško do nova tri boda

Nogometaši Bratstva su teže od očekivanog došli do nova tri boda na domaćem terenu. Na gradskom stadionu Luke nogometaši Bratstva savladali su ekpipu Budućnosti iz Banovića. Strijelac jedinog gola u 58. minuti utakmice bio je Huseinbašić. Bratstvo se sada nalazi na 3. mjestu sa 12 osvojenih bodova.

Rukometaši sezonu otvorili porazom

Gračanički rukometaši su na otvaranju sezone dočekali ekipu Dobojske Sloge, i gračaničkoj publici priredili hladan tuš jer su poraženi rezultatom 34:35. Iako su domaći rukometaši bolje otvorili utakmicu i izgledali kao favoriti, na kraju se to nije desilo. Na poluvremenu, gosti su imali prednost od 6 razlike. Na početku drugog dijela gosti su došli na čak 9 golova razlike, do kraja su domaćini uspili sustići rezultat, ali nisu uspili napraviti preokret.
Veliki kiks za ekipu Gračanice na otvaranju sezone na koji nisu imali pravo, pogotovo ne na domaćem terenu.

Mladost iz Malešića upisala novu domaću pobjedu

U 5. kolu Druge nogometne lige FBiH Sjever ekipa Mladost iz Malešića ugostila je ekipu Svatovca iz Poljica. U derbiju kola domaći igrači su pokazali kvalitet i rezultatom 3:1 porazli gostujuću ekipu, koja je bila neporazena do gostovanja u Malešićima. Mladost je sada na 3. mjestu sa 9 osvojenih bodova.

Prva liga TK – 5. kolo

U prvoj ligi TK sa naše Opštine nastupaju 3 ekipe. U prilogu Vam donosimo rezultate 5 kola:

Lokomotiva M. – Čelić 3:0
Doboj Istok – Pribava 3:1
Seona – Orahovica 74 1:0

Lokomotiva iz Miričine se nalazi na 2. mjestu sa 11 osvojenih bodova, Orahovica 74 na na 9. mjestu sa 6 osvojenih bodova, dok je pribava na zračelju tabele sa 4 osvojena boda.

Druga liga TK Zapad – 4. kolo

U drugoj ligi TK grupa Zapad sa naše Opštine nastupaju 4 ekipe. Ekipa Mladost Doborovci je poražena u gostima, Jedinstvo iz lukavice je slavile kod kuće protiv ekipe Sladna, Škahovica je ugostila Turiju i savladala je sa 4:1, Stjepan Polje je u gostima upisalo poraz. Rezultati u nastavku:

Mramor – Mladost D. 2:0
Jedinstvo L. – Sladna 1:0
Škahovica – Turija 4:1
BSK – St. Polje 5:0

Ekipa Škahovice se nalazi na 5. mjestu sa 6 osvojenih bodova, 7. mjesto zauzima Jedinstvo iz Lukavice sa 6 osvojenih bodova, Mladost Doborovci se nalazi na 11. mjestu sa 3 osvojena boda kao i 13. Stjepan polje.

AK Doboj Istok 1. mjesto u bacanju diska

Na kraju kao šlag na tortu došla je atletičarka Mediha Salkić iz atletskog kluba Doboj Istok koja je na otvorenom prvenstvu Hrvatske za mlađe seniore/ke (U23) osvojila prvo mjesto u bacanju diska sa rezultatom 46,40 metara.