Mladi Mulahusejnović u 90. minuti pogodio za pobjedu Bratstva

0

Nogometaši Bratstva su upisali prvu pobjedu u drugom dijelu sezone. Rezultatom 1:0 savladana je ekipa Orašja u jednom od derbija gornjeg dijela tabele. Junak pobjede je bio mladi rezervista Nardin Mulahusejnović koji je u igru ušao u 75. minuti a pobjedonosni gol je postigao u zadnjim sekundama meča. Sa nova tri boda na svom kontu ekipa Bratstva ostaje pri vrhu tabele na 5. mjestu sa 28 bodova, sedam manje od prvoplasirane Bosne iz Visokog a sa ovom pobjedom su prestigli i današnjeg protivnika, ekipu Orašja. U narednom kolu Gračanlije gostuju ekipi Veleža.

BRATSTVO BEZ ČETIRI PRVOTIMCA

Bratstvu je protiv Orašja bila potrebna pobjeda nakon nesretnog poraza u 16. kolu u Banovićima. Ekipa se i prije samog početka susreta protiv vrlo neugodnog Orašja našla u određenim problemima. Zbog povreda iz ekipe su izostala dva prvotimca, mladi napadač Poturalić te novajlija Rastoka. Ako ovome dodamo da je Ikanović pauzirao zbog kartona, a da je iskusni Salkić završio na tribinama, onda je jasno da je struka domaćina imala određenih problema u sastavljanju prvih 11. Dobra stvar je što se nakon povrede na teren vratio iskusni Kuduzović a koliko njegovo prisustvo znači za ekipu, dovoljno govori podatak da je Bratstvo neke od najboljih prilika imalo upravo nakon ubačaja Kuduzovića koji je na kraju upisao i asistenciju.

DOMAĆINI BOLJI U PRVIH 45 MINUTA

Bratstvo je krenulo bolje i angažovanije od Orašja. Nametnuli su visok ritam i presing a nerješiva enigma za odbranu Orašja su bili krilni igrači Diabang i Jaganjac te Vehabović koji je prijetio kroz sredinu. Upravo je Vehabović prvi zaprijetio u 12. minuti udarcem sa 17 metara. Lopta je otišla pored gola. Bratstvo je napadalo i pokušavalo ali su se gosti dobro branili. Prilike su imali Vehabović u 18. i Mujkić u 25. minuti ali mreža Orašja je ostala netaknuta.

2

Da i gosti znaju igrati pokazali su tek u 28. minuti a u 35. je zaprijetio Novaković. Divković je bio siguran. Najbolju priliku za vodstvo u prvom poluvremenu Bratstvo je imalo nakon prekida. Odlično je u 40. minuti iz kornera ubacio Kuduzović, Hasić je bio najbrži ali loptu nakon udarca glavom sa gol linije izbija jedan igrač Orašja. Pet minuta kasnije ponovo je dobro ubacio Kuduzović ali lopta nakon udarca Salamovića završava zamalo iznad gola.

Bilo je Bratstvo bolje u prvih 45 minuta. Vidjelo se da su dosta željniji igre i gola ali pravih prilika iz igre nije bilo. Najopasniji su bili nakon prekida i ubačaja Kuduzovića.

GOSTI BOLJE OTVARAJU DRUGO POLUVRIJEME

U drugom dijelu dosta drugačija slika na terenu. Gosti su bolje zaigrali i prvi su zaprijetili u 60. minuti preko Brkovića. Bio je ovo signal da se i Bratstvo probudi. Diabang je u 63. bio u 100% prilici ali je slabo reagovao i lopta pogađa samo spoljni dio mreže.

Gosti se nisu prepali. Naprotiv imali su bolje prilike od Bratstva. Dva puta je u 66. minuti pokušavao Lugavić ali u oba navrata mreža Bratstva je ostala netaknuta. Samo minut kasnije 100% prilika za goste. Živković je krenuo sam prema golu Bratstva ali na sreću po domaće, slabo je šutirao. Kadić je bio u prilici za domaćine u 71. minuti ali lopta završava iznad gola. U 72. ponovo odlična akcija Orašja. Demonjić je bio prilici ali slabo je šutirao.

OPSADA GOLA ORAŠJA U FINIŠU SUSRETA

Kako se ulazilo u finiš utakmice tako su se gosti sve više povlačili i bazirali na odbranu svog gola i jednog boda dok su domaćini pokušavali na sve načine da ugroze odličnog Kurbašića.

Mujkić je dobro reagovao nakon novog ubačaja Kuduzovića ali siguran je odlični golman gostujuće ekipe.

U samom finišu opsada gola Orašja. Rezervista Redžić se dva puta našao u 100% prilikama ali u oba navrata pokušaje brani skoro pa nesavladivi Kurbašić. Mujkić je pokušao u 86. ali ponovo je na mjestu golman Orašja.

Mulahusejnovic postize gol za Bratstvo

Kada se činilo da će utakmica završiti sa nepopularnih 0:0, radost za domaćine. Igrala se sudijska nadoknada kada je loptu još jednom odlično ubacio Kuduzović. Odbrana Orašja je jednom bila neoprezna, lopta dolazi do mladog Mulahusejnovića koji sa 3-4 metra savladava nemoćnog Kurbašića za veliko slavlje domaćina.

Na kraju zaslužena pobjeda Bratstva u jednoj dosta dobroj i borbenoj utakmici u kojoj je rezultat mogao otići na bilo koju stranu.

Bratstvo – Orašje 1:0 (0:0)

Gračanica, stadion “Luke”. Gledalaca: 250. Glavni sudija: Azem Karić (Zenica). Pomoćnici: Boris Bilješko (N. Travnik) i Edin Redžović (Sarajevo). 4. sudija: Sabrija Topalović (Zenica). Delegat: Safet Radmilović (Goražde). Kontrolor suđenja: Nedim Selimotić (Mostar).

Žuti kartoni: Hasić, Kadić (Bratstvo) – Marošević (Orašje).

Strijelac: 1:0; Mulahusejnović, 90+.

Bratstvo: Divković, Hasić, Šuša, Diabang, Vehabović (od 75. Mulahusejnović), Jaganjac, Selamović (od 46. Delić), Kahrimanović (od 57. Redžić), Kuduzović, Kadić, Mujkić. Trener: D. Sadiković.

Orašje: Kurbašić, Koprivica, Đukić, Purić (od 63. Živković), Demonjić (od 83. Mikić), Marošević (od 90. Matić), Radulović, Prgić, Brković, Lugavić, Novaković. Trener: M. Stojić.

Izvor: BKC-Gračanica