Svega nekoliko mjeseci nakon što je na ljeto 2025. godine ozvaničeno bratimljenje između turskog grada Darica i naše Gračanice, svjedočimo konkretnim rezultatima ove saradnje.
Sutra ekspedicija NK Bratstvo Gračanica kreće na put prema Turskoj, gdje će u Darici obaviti ključni dio zimskih priprema.
Od kulture do sporta: Veza koja jača
Ova posjeta nastavak je intenzivne saradnje započete prošlog ljeta. Podsjećamo, tada je delegacija Gradske uprave na čelu sa gradonačelnikom Sadmirom Džebom, uz pratnju članova UMSK Babići, KUD Miričina i OKC Bosna Art Stjepan Polje, posjetila Daricu. Tom prilikom su kroz igru, pjesmu i tradiciju na najbolji način predstavili kulturu Bosne i Hercegovine i naše Gračanice.
Razmjena nije bila jednosmjerna – odbojkaški klub iz Darice već je gostovao u Gračanici, gdje su učestvovali na odbojkaškom turniru, učvršćujući sportske veze među omladinom.
Zimske pripreme i prijateljski susreti
NK Bratstvo će u Turskoj imati vrhunske uslove za rad. Pored trenažnog procesa, planirano je odigravanje dvije prijateljske utakmice protiv kluba iz grada domaćina. Ovo će biti izvrsna prilika da stručni štab uigra ekipu, ali i da se dodatno učvrsti prijateljstvo između klubova.
“Bratimljenje gradova nije samo slovo na papiru, već živa saradnja koja otvara vrata našim sportistima i umjetnicima. Odlazak Bratstva u Daricu potvrda je da smo izgradili mostove koji će trajati generacijama.” na naš portal izjavio je direktor NK BRATSTVO Namik Mustafić.
Sretno, momci!
Uprava kluba i navijači polažu velike nade u ove pripreme. Odlazak u Tursku predstavlja iskorak u profesionalizaciji rada kluba i nagradu za trud igračima.
Našim momcima želimo sretan put, uspješne pripreme bez povreda i da dostojanstveno predstavljaju naš grad, baš kao što su to učinili i naši kulturni ansambli prošlog ljeta.
Sretno Bratstvo! 💙⚪

