Pribava bolja od Stjepan Polja

0

Jučer je u Pribavi odgiran općinski ali i derbi kola u Drugoj nogometnoj ligi TK Zapad. Sastale su se dvije ekipe koje se bore za prvo mojste i plasman u Prvu ligu TK. Domaćini su već bili na prvom mjestu sa 3. boda prednosti, a pobijedom u ovom derbiju sada imaju prednost od 6 bodova nad prvim pratiocem.

Na stadionu je bila vrela atmosfera, veliki broj navijača oba tima, viđena su 3 gola i 2 crvena kartona.

Gosti su prvi poveli preko Avdića u 28. minuti utakmice, šest minuta kasnije Škrebo je zaradio crveni karton što domaćini koriste i golom Kajtaranovića se vraćaju u igru. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:1.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 51. minuti domaćini postižu i svoj drugi gol i vode sa 2:1, strijelac je bio Šišić. U 88. minuti susreta dosuđen je kazneni udarac za domaćina kojeg Kajtaranović ne koristi, na golu domaćinaje odličan bio Mustafić koji je odbranio penal. Do kraja utakmice Kajtaranović je uspio zaraditi i drugi žuti karton ali gostima nije ostalo previše vremena da naprave nešto konkretnije.

Na kraju zaslužena pobjeda domaćina za 6 bodova prednosti na 1. mjestu.

Međutim iako je bila dobra nogometna predstava, bilo je scena koje nisu pohvalne. Na samom otvaranju meča jedan navijač domaćih ušao na teren, uhvatio je sudiju za ruku i pokušao ga je zaustaviti u dijeljenju pravde.

Reakcijom fudbalera spriječen je veći incident. Navijač je ispraćen van terena i meč je na kraju nastavljen.