Rukometaši Gračanice bolji od Slobode

0

Sinoć je u Gračanici odigrana uzvratna utakmica Kupa BiH. U dosta teškoj utakmici ekipa RK Gračanica je uspila sustići -2 iz tuzle i tako proći u nastavak takmičenja.

U jednoj teškoj utakmici Gračanlije su teže od očekivanog uspile upisati pobjedu rezultatom 28:24. Krenuli su domaćini dobro, imali rezultat 4:2 u 12. minuti, a utakmicu su otvorili sjajni golmani na obje strane. Spora i strpljiva igra Slobode donijela im je +3 na kraju prvog dijela rezultat je glasio 12:15.

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze dosta ozbiljnije i prave seriju od 4:1 što je bilo dovoljno za izjednačenje 16:16 u 38.minuti meča.

Uz sjajnu podršku sa tribina domaćini dolaze na +2 sredinom drugog dijela i taj rezultat je bio do pred sami kraj utakmice. U 54. minuti postigli su pogodak za +3 i bila je to erupcija sa tribina koja je domaćine vodila do pobjede od 28:24. U zadnjim minutama utakmice odbrana Gračanice je bila odlična, a golman Ahmetašević neprikosnoven.

Zaslužena ali teška pobjeda domaćina i težak dvomeč sa Slobodom koja se pokazala u dosta borbenom izdanju. Ipak, presudio je kvalitet i samo jedno kvalitetno poluvrijeme da se riješi jedan inferiorniji protivnik.

Gračanica je prošla dalje u kupu i sada im slijedi da se skoncentrišu za završnicu polusezone gdje su im ostale još 3 utakmice od kojih izdvajamo derbi kola za 1. mjesto na tabeli protiv Visočke Bosne.

Najefikasniji u ovoj utakmici bio je Hamidović sa 10 golova a pratio ga je Živanov sa 5 golova, dok je Ahmetašević upisao 10 odbrana. Na drugoj strani Slobodu su vodili Hamzić sa 10 golova i Kadić sa 7 golova, te golman Omerović sa 9 odbrana.

Navijači su ponovo položili ispit, tribine ispunjene do posljednjeg mjesta i odlično navijanje, a lijep gest gračaničke publike bio je na početku meča kada su istaknuli transparent “ILIĆU HVALA TI”.